DIAMENTOWA DROGA JEST WEWNĘTRZNYM CZASOPISMEM BUDDYJSKIEGO ZWIĄZKU DIAMENTOWEJ DROGI LINII KARMA KAGYU

Diamentowa Droga -> Teksty -> projekt

-> TU MOŻNA KUPIĆ NAJNOWSZY NUMER DIAMENTOWEJ DROGI
Paweł Krupiński
_________

Na obecnym etapie budowy Stupa House główne pole bitwy musiało się przenieść do urzędów, dlatego nie możemy się poszczycić większymi osiągnięciami budowlanymi w ostatnim czasie. Samo to nie oznacza jednak, że było nudno, bo oto mieliśmy okazję przywitać wspólnie Nowy Rok, a półtora miesiąca później świętować Trzecią Rocznicę Stupa House.

O Stupie Kalaczakry w Berchen Ling

Rozmawiamy z Lamą Ole Nydahlem
_________

Jaki był powód, dla którego zdecydowałeś się wybudować stupę Kalaczakry właśnie w Karma Berchen Ling?

Lama Ole: W starożytności, dzięki greckim koloniom i ich filozofom, obszar basenu Morza Śródziemnego przewodził w zachodnim świecie pod względem wolności słowa, praw człowieka oraz demokracji. Stupy Kalaczakry budowano na przestrzeni ostatniego t...

Linia Dalaj Lamów

Michael den Hoet
_________

Część II

Tu świat spotyka się z oświeceniem

Lama Ole
_________

Podczas inauguracji stupy Kalaczakry w KBL, Grecja 2010

Stupa oddziałuje na wiele sposobów. Istotna jest również energia, która w nią wkładamy. Większość z was zna tantrę Kalaczakry i otrzymała do niej wyjaśnienia. Tantra Kalaczakry jest tą z trzech klas tantr, która pojawiła się najpóźniej.

Budujemy Stupę!

Kamilla, Flamenco, Misiek i Zbyszek
_________

Ruszyła lawina

Minął już rok z hakiem, od kiedy XVII Karmapa Taje Dordże odwiedził ośrodek w Kucharach i nie zwrócił uwagi na Stupę, tak czy owak jedną z najważniejszych „pomocy naukowych" w tradycji buddyjskiej. Wnikliwe badania przeprowadzone przez Tseczu Rinpocze i Lamę Olego Nydahla doprowadziły do wniosku, że powinniśmy zbud...

Wydarzyło się właśnie coś wspaniałego

Lama Czogdrup Dordże i Lama Ole
_________

Podziękowania w KBL, Grecja 2010

Klub 108

_________

Idea Klubu 108 wiecznie winna być żywa, niemalże jak przysłowiowy Lenin. Rzecz jednak, jak zwykle nie w pomyśle, ile w jego wykonaniu. Zaczęło się więc od świetnego pomysłu Załogi Kuchar w 1997 roku, by dzięki prostym zachętom skłonić buddyjską brać do udziału w koncentracji kapitału. 30% zniżki na kursy oraz świadomość, że uczestniczy się w wielkim projekcie rozwoju ośrodków miejskich, zachęcały do wpłat 108 złotych.

Zawsze nam się udaje

Wywiad z Lamą Ole o Valhalli
_________

Przeprowadzony przez Marka Rosińskiego

The Stupa House Courier

Budowniczowie i buddyści Warszawy
_________

Buddyści wszystkich krajów łączcie się

Nagodzice 2010

Eskadra Nagodzice.
_________

„Ponieważ urządzenie najbliższej nadającej się do zasiedlenia jaskini mogłoby się okazać bardzo pracochłonne, na weekend czy kilka wolnych tygodni dobrze jest pojechać do najbliższego ośrodka odosobnieniowego.”
Lama Ole

Cytat dnia

_________

Podczas budowy ośrodka odosobnieniowego w Bartołtach Wielkich dostaliśmy szkatułkę, w której było 108 ręcznie napisanych cytatów wielkich z mistrzów. Pewnego poranka, kiedy zmęczenie dało się już we znaki na tyle, że trudno było oderwać się od kubka z poranną kawą, pojawił się pomysł, żeby sięgnąć do drewnianej szkatułki po inspirację. Dzięki niej codzienność ustąpiła miejsca świeżości, a...

The Stupa House Courier

Iwona Grochowska i Żwirek
_________

Buddyści wszystkich krajów łączcie się

Zabujani w Zagórzanach

Zespół Zagórzan
_________

W naszym pięknym ośrodku, zaledwie 25 minut drogi od Krakowa, wydarza się wiele rzeczy. W tym parę takich, które spokojnie można zakwalifikować do kategorii cudów.

List Manfreda Seegersa do Lamy Ole

Manfred Seegers
_________

Kochani!

Manfred Seegers, nasz Sherlock Holmes od ukrytych mądrości, znów dokonał odkrycia. Oto jego e-mail, który sprawił mi wiele radości. Prześlijcie go dalej - na pewno umożliwi wielu osobom pełniejsze i swobodniejsze przeżywanie stanów medytacyjnego wchłonięcia. Podróż przez południową półkulę była wspaniała. Teraz kolej na Syberię.

Z najlepszymi życzeniami, Wasi ATCH i Ole

O Zagórzanach

Lama Ole
_________

Wszystko na wschód od żelaznej kurtyny zaczęło się w Krakowie w 1976 roku i już wtedy pojawiły się głosy za stworzeniem ośrodka odosobnieniowego w okolicach Krakowa. Jednak pojawiły się Kuchary, sto kilometrów na zachód od Warszawy, i tam stworzyliśmy główny polski ośrodek medytacyjno-odosobnieniowy.

Później wiele rzeczy wydarzyło się w całej Polsce i mamy teraz trzy albo cztery...

The Stupa House Courier

Żwirek
_________

Buddyści wszystkich krajów łączcie się

Kraków

Krakowska sanga
_________

Budowanie zawsze w planie

Jesień 2010. Kolejny raz Kraków na stronach „Diamentówki”. Czy nie pisaliśmy już o tym, że budujemy górę? Czy nie pisaliśmy już o tym, że plan projektu właśnie czeka na akceptację w urzędach? Tak, pisaliśmy. Tym razem napiszemy o historii rozwoju sangi od „make it possible” do „make it perfect”!

The Stupa House Courier

Żwir, Gruz & Co
_________

Buddyści wszystkich krajów łączcie się

Buddyzm w dziejach świata

Anna Szymańska
_________

Część 2

Przeszłość możemy porównać do mozaiki, której poszczególne, odrębne fragmenty – wydarzenia – stopniowo, krok za krokiem, składają się w pełny obraz. Ideą zamieszczonej poniżej tabeli jest zestawienie zdarzeń, które miały miejsce w naszej linii przekazu, na tle wydarzeń w Tybecie oraz ogólnego kontekstu historycznego, z uwzględnieniem procesów historycznych i wzajemnych powiązań.

Jogin z Żelaza

Leszek Misiek Nadolski
_________

Stowarzyszenie Przyjaciół Kuchar

Ślady większości zmagań z materią jakie toczyły tutaj kolejne „pokolenia" polskich buddystów, giną dzisiaj pod eleganckim makijażem tynków, farby i terrakoty, skutecznie pokrywającej jej smak. Jednak to miejsce, jak żadne inne w Polsce pamięta wszystko to, co możemy nazwać historią współczesnego buddyzmu.