DIAMENTOWA DROGA JEST WEWNĘTRZNYM CZASOPISMEM BUDDYJSKIEGO ZWIĄZKU DIAMENTOWEJ DROGI LINII KARMA KAGYU

Diamentowa Droga -> Teksty -> content/keyword/r/(offset)/80

-> TU MOŻNA KUPIĆ NAJNOWSZY NUMER DIAMENTOWEJ DROGI

Malborskie chcieć to móc

_________

Na początku nie było ważne miejsce. Potrzebowaliśmy tylko skrawka podłogi, by móc swobodnie usiąść i razem pomedytować. Reszta nie miała znaczenia. Było nas niewielu, grupa przyjaciół.

Maria Przyjemska
_________

„Znajomość buddyzmu powinna opierać się na bezpośrednim doświadczeniu cierpienia świata, jego przyczyn, ich końca - oświecenia - i stosowaniu środków, które do niego prowadzą. Nasze pielgrzymki dawały do tego zawsze świetną okazję".
Lama Ole Nydahl

Umysł bez granic

Ula Wasilewska, Bartek Kozłowski
_________

Czy wiecie, że w Polsce już dwukrotnie odbyła się wystawa „Umysł bez granic”?

Kagyu Institute of Buddhist Studies Kirtipur, Nepal

Artur Przybysławski
_________

Wyobraźcie sobie dolinę otoczoną górami, za którymi wznoszą się Himalaje, i wzgórze w tej dolinie, na którym stoi piękna, nowa, klasyczna tybetańska świątynia. Jej złoty, lśniący w słońcu dach widać z odległości trzech kilometrów. Obok niej stoi luksusowy hotelik, gdzie ceny są przystępne, a z jego okien widać całą panoramę Kathmandu i oświetloną wieczorem stupę Swajambhu.

Tak mn...

Bielsko Biała - czy Reksio ma naturę buddy?

_________

To tutaj przez kilka dziesęcioleci budowano markę bielskiej wełny, wyprodukowano pierwsze maluchy, zbudowano najnowocześniejszy zakład produkujący szybowce, teraz owocujący zagłębiem firm lotniczych…

Kagyupowie mówią "nie" Jego Świątobliwości Dalaj Lamie

Brook Webb
_________

Sprawozdanie z Drugiej Konferencji Karma Kagyu w Katmandu w Nepalu, która odbyła się 16 marca 2001 roku.

"Kruszynka" nauczycielem!

_________

Poprzednie wcielenia są dla większąści z nas tajemnicą. Są jednak mężczyźni, tacy jak Daniel z Gliwic, co do których, przynajmniej kobiety nie mają wątpliwości, że w poprzednim życiu byli dzielnymi wikingami albo wielkimi misiami Gryzli. Ich niesporzyta energia najczęściej nie znajduje ujścia w lokalnych ośrodkach. W przypadku Daniela już nie. Lama Ole podczas ostatniej wizyty w Polsce pop...

Projekt Hala Stupa House

_________

"Jednym z naszych najważniejszych zadań jest pomaganie istotom w odnajdywaniu ich własnej mocy i wewnętrznego bogactwa."
Lama Ole Nydahl

Z 17 Karmapą w Rosji

Caty Hartung
_________

W marcu 2009 roku 17 Karmapa Trinlej Taje Dordże potwierdził, że po raz pierwszy w życiu odwiedzi Rosję. Z pięćdziesięciu ośrodków Diamentowej Drogi, które Lama Ole Nydahl stworzył tam w ciągu ostatnich dwudziestu lat, wybraliśmy sześć ważnych miejsc. Wielu uczniów Gyalwa Karmapy chciało towarzyszyć mu w tej historycznej podróży, więc zabraliśmy w nią 90 osób z różnych krajów.

Przemówienie Kunziga Szamarpy Rinpocze

Szamar Rinpocze
_________

Międzynarodowa Konferencja Karma Kagyu, 16 marca 2001, Katmandu, Nepal

Byliśmy Khampami

Michał Bobrowski
_________

Relacja z podróży do prowincji Kham, we wschodnim Tybecie.

Co nowego w Kucharach?

Leszek Misiek Nadolski & Team
_________

Ponieważ często pojawiają się pytania, co wydarzyło się podczas letniego kursu ze starą stupą, przedstawiam wyjaśnienia zwiazane z tym wydarzeniem: miejsce na Stupę Oświecenia zostało wybrane przez Kongtrula Rinpocze w 1987 roku. Jesienią 1989 Tenga Rinpocze wykonał rytuał dla nagów i w tym samym roku powstało mniej więcej 2/3 konstrukcji stupy. Niezbędny dla jej budowy szalunek został poż...

O dzieciach i buddyjskim życiu rodzinnym

Z rodzicami rozmawiała Ofelia Cybula
_________

Nadszedł czas zmian i na pewno nie udało wam się tego nie zauważyć. Tylne rzędy sal wykładowych zostały opanowane przez pełzające, raczkujące i biegające inkarnacje Caruso i Marii Callas. Sprawdziliśmy, jaka jest „typowa” buddyjska rodzina. Nie da się już tego dłużej ukryć... mamy dzieci! Ma je coraz więcej z nas. Próbujemy wychowywać nasze pociechy przekazując im system buddyjskich wartości i rozwijać w nich to, co w człowieku najlepsze i najważniejsze.

Deklaracja wspólnoty mnichów Jego Świątobliwości Gjalwa Karmapy

Khenpo Cziedrak Tenphel Njendo Rinpocze
_________

Złożona podczas Międzynarodowej Konferencji Karma Kagyu w stolicy Nepalu, Katmandu, 15 marca 2001 roku

Kontrowersja 12 lat później

Tomek Lehnert
_________

Pozytywne i negatywne skutki kontrowersji związanych z wyborem XVII Karmapy, głowy szkoły Karma Kagyu na Zachodzie
O szczegółach kontrowersji - działaniach politycznych i intrygach związanych z odnalezieniem XVII Karmapy, głowy szkoły Karma Kagyu - można przeczytać w książce Tomka Lehnerta „Oszuści w szatach”. Autor, jako typowy przedstawiciel kultury Zachodu, jest wnikliwym i docielkiwym obserwatorem wydarzeń i żadnego pytania
nie pozostawia bez odpowiedzi.

Oslo Buddyzm w Norwegii

Maja & Smoła
_________

„Na ich miejscu też bym raz do roku wyjeżdżał na wojnę”, powiedział Karol Ślęczek podczas swojej wizyty w Trondheim – mieście mrocznej Katedry Nidaros. Co pozostało po walecznych Wikingach? Podczas gdy dzielni mężczyeni wykruszali się z wolna w trakcie licznych wypadów zagranicznych, zostawione na pastwę losu i nieprzychylnej natury kobiety przejęły większość cech, jakimi...

Europe center

Hubert Bramowicz
_________

„To miejsce jednoczy wszystkich”
XVII Karmapa Taje Dordże

„Ośrodek Europejski to żywe serce naszej pracy na całym świecie. Jest to miejsce gdzie wszystko łączy się w całość i rzeczy mogą naprawdę wzrastać”
Lama Ole Nydahl

Dawaj, dawaj, dawaj

Biełaja Łoszadź, Rosły i Psi Synek
_________

Archangielsk. Gdzie to właściwie jest? Rosja, Morze Białe, koło podbiegunowe, 28 godzin jazdy pociągiem od najbliższego większego miasta, mróz ścinający rogówki. .. Wymarzone miejsce na urodzinowe party. Ekscentrycznie, choć nie na Riwierze i nie na Mauritiusie. Bez siatek na motyle, za to w kalesonach. Idealne wakacje dla tych, których bardziej kręcą ludzie niż miejsca i dla których szczęście nie jest ściśle związane z temperaturą ani ilością palm.

Moc była z nami

Grzegorz Kuśnierz
_________

Kurs nyndro w Chorwacji

Deszcz. Ulewa. Kempingowe uliczki toną w strugach wody. Chorwaci przepraszają za pogodę i tłumaczą, że ostatnio taki deszcz w maju padał tu siedem lat temu. Błogosławieństwo spłynęło więc na nas już po pierwszym dniu praktyki, choć większość zamiast burzy wolałaby raczej zobaczyć jakąś tęczę. Jednym słowem buddyzm Diamentowej Drogi po raz pierwszy zawitał do Chorwacji - kraju, w którym nie tak dawno sąsiedzi podrzynali gardła sąsiadom. Na miejsce kursu jechaliśmy przez puste, martwe wioski. Ale zacznijmy od początku.

Benalmadena Story - impresje budowlańca, podróżnika

Żwirek - Rafael Horhe Mendoz
_________

Na początku było zimno, a potem gorąco. Startując z Warszawy byliśmy z Parysem ubrani w ciepłe kurtki i czapki, trzy godziny później na lotnisku w Maladze musieliśmy wykonać swoisty striptiz. Różnica temperatur wynosiła ponad 15 stopni. W samolocie rozmawialiśmy o tym, że lecimy z jednej buddyjskiej budowy na druga. Nawet nie przeczuwaliśmy, jak bardzo się mylimy. Zaczynała się kolejna przygoda.