DIAMENTOWA DROGA JEST WEWNĘTRZNYM CZASOPISMEM BUDDYJSKIEGO ZWIĄZKU DIAMENTOWEJ DROGI LINII KARMA KAGYU

Diamentowa Droga -> Teksty -> content/keyword/r/(offset)/80

-> TU MOŻNA KUPIĆ NAJNOWSZY NUMER DIAMENTOWEJ DROGI

Z życia szofera

Marcin Mędrzecki
_________

O podróży z Lamą Kalsangiem

Surfing Budda

Phil Carlise, Mick Gabriel, Bart Lipowski
_________

Aussie Tour 2005

Australia najmniejszy i drugi najsuchszy, po Antarktyce, kontynent pięć razy większy od Europy, zamieszkały przez dwadzieścia jeden milionów ludzi, z czego ponad połowa populacji żyje w pięciu miastach. Ojczyzna kangurów, bumerangów, misi koala – kraj gdzie lato trwa siedem miesięcy i gdzie nie można jechać szybciej niż 110 km/h na autostradzie. Tu nawet słońce świeci z północy.

Karmapa w Europie

Mira Starobrzańska
_________

Relacje z podróży 17 Karmapy Trinlej Taje Dordże po Europie w lecie 2005 roku

Projekt Gompa Praha

Nastia Holečko
_________

Historia praskiego ośrodka zaczęła się w roku 1994, kiedy małźeństwo Komrsków zaprosiło po raz pierwszy Lamę Ole do Czech i załoźyło prowizoryczną gompę w swoim biurze. Po kilku latach, kiedy Komrskowie odeszli od Lamy Ole, ośrodek kilkakrotnie zmieniał swoją lokalizację aż do przeprowadzki do starego przedszkola na ulicy Hradesinskiej w 2003 roku. Tu zaczyna się „nowożytna” historia ośrodka i początek intensywnego rozwoju.

Ośrodek Diamentowej Drogi w Connecticut, USA

Kasia Sikora-Kowolik
_________

Oficjalne otwarcie ośrodka Diamentowej Drogi w Connecticut w USA nastąpiło we wrześniu 2000, ale wszystko zaczęło się rok wcześniej od snu Marka …

Forma i Pustka. Od buddyzmu do nauki i z powrotem.

_________

Jeśli buddyzm, który nie ma nic wspólnego z kultem jakiegokolwiek boga, w ogóle uznawać za religię, to jest on religią szczególną między innymi dlatego, że wiele doniosłych odkryć naukowych (szczególnie w fizyce kwantowej) współgra z naukami Buddy w sposób zdumiewający. Okazuje się więc, że ten liczący 2500 lat system ma za sobą nie tylko autorytet całych pokoleń wielkich mistrzów buddyjsk...

Ropki - gdy odosobnienia stają się dla nas twórczym nałogiem...

_________

Gdy parę lat temu pojechałam na kurs medytacyjny do Ropek, zakochałam się w tym miejscu od pierwszego wejrzenia. Już wtedy postanowiłam spędzić tam więcej czasu niż jeden weekend.

Stupa Team
_________

W pierwszy weekend marca stupa faktycznie stała się projektem ogólnopolskim. Do Kuchar ze wszystkich stron kraju zjechało około 100 osób, aby poważnie pogłówkować, jak zgromadzić niezbędne pieniądze i materiały na budowę. Drugą częścią problemu - wykorzystaniem ich do zbudowania stupy - obarczony został Leszek Misiek Nadolski, który od początku jest wodzem całej operacji. A oto wyniki spotkania.

Władywostok

Igor Popkow
_________

Posterunek buddyzmu europejskiego w Azji

Jeśli Petersburg jest naszą perłą na zachodzie Rosji, to Władywostok jest jej perłą na wschodzie. W przyszłości powstanie w tej okolicy wiele stup i miejsc do medytacji. Kiedy Chiny się rozpadną, a Korea Północna stanie się wolna, wielu ludzi przyjedzie tu i odniesie z tego pożytek. Musimy się pospieszyć z budową naszego tutejszego ośrodka, ponieważ ten czas wkrótce nastąpi.
(Z rozmowy z Lamą Ole Nydahlem)

Droga przez Rumunię

Michael Warner, Ewelina Hebda, Mira Starobrzańska
_________

Kluczowym punktem programu była wyprawa do wioski, z ktorej pochodził Alexander Cosma Koeroes, dziewiętnastowieczny węgierski bohater i pierwszy rozpoznany na Zachodzie bodhisattwa, ktory nie dość, że pieszo dotarł do Indii i Tybetu, to jeszcze stworzył pierwszy słownik tybetańsko-angielski.

Ktokolwiek wziął udział w podroży z Lamą Ole może powiedzieć, że te dni są zawsze wyjątko...

Łódż - Bez rewolucji, po prostu zgodna przeprowadzka

_________

Pierwsi użytkownicy metod przekazywanych przez Lamę Ole pojawili się w Łodzi w połowie lat osiemdziesiątych. Kilkoro z nich nadal bierze czynny udział w życiu ośrodka.

Marek Rosiński
_________

Tydzień Buddyjski w Centrum Sztuki Współczesnej, 7 - 17 września 2002

Polski buddyzm Diamentowej Drogi ma 25 lat. Poważnie. Uświadomiliśmy to sobie rozmawiając z Caty o życiu w lecie 2001 podczas Poła w Kucharach. Z jednej strony było za późno, żeby zorganizować symboliczne rozdanie medali jeszcze w tym roku, z drugiej postanowiliśmy połączyć je z budową stupy przewidzianą na lato 2002. Pomału zaczął się wykluwać pomysł zorganizowania Tygodnia Buddyjskiego.

Budujemy kolejną fabrykę wyzwolonych

Adam Jankiewicz
_________

Wszystko zaczęło się, jak zwykle w tym szlachetnym klubie – od idealizmu. I tak, jeden z naszych licznych przyjaciół, Darek, zdecydował się ofiarować Lamie Ole owoc swojego pracowitego pobytu na „saksach”. Parę hektarów ziemi, którą kupił kiedyś na Warmii wraz ze swoim kolegą.

Peru. Kurs mahamudry - styczeń 2005

Ken Kelley & Magda Lipińska
_________

Historia zagłady państwa Inków jest zarówno nieprawdopodobna, jak i pouczajaca. Hiszpańska armia składała się ze 160 ludzi. Pizarro używając rozlicznych podstępów oraz wykorzystując walki wewnętrzne o władzę podbił imperium liczace pięć, a może nawet dziesięć milionów ludzi.

Malborskie chcieć to móc

_________

Na początku nie było ważne miejsce. Potrzebowaliśmy tylko skrawka podłogi, by móc swobodnie usiąść i razem pomedytować. Reszta nie miała znaczenia. Było nas niewielu, grupa przyjaciół.

Maria Przyjemska
_________

„Znajomość buddyzmu powinna opierać się na bezpośrednim doświadczeniu cierpienia świata, jego przyczyn, ich końca - oświecenia - i stosowaniu środków, które do niego prowadzą. Nasze pielgrzymki dawały do tego zawsze świetną okazję".
Lama Ole Nydahl

Umysł bez granic

Ula Wasilewska, Bartek Kozłowski
_________

Czy wiecie, że w Polsce już dwukrotnie odbyła się wystawa „Umysł bez granic”?

Kagyu Institute of Buddhist Studies Kirtipur, Nepal

Artur Przybysławski
_________

Wyobraźcie sobie dolinę otoczoną górami, za którymi wznoszą się Himalaje, i wzgórze w tej dolinie, na którym stoi piękna, nowa, klasyczna tybetańska świątynia. Jej złoty, lśniący w słońcu dach widać z odległości trzech kilometrów. Obok niej stoi luksusowy hotelik, gdzie ceny są przystępne, a z jego okien widać całą panoramę Kathmandu i oświetloną wieczorem stupę Swajambhu.

Tak mn...

Bielsko Biała - czy Reksio ma naturę buddy?

_________

To tutaj przez kilka dziesęcioleci budowano markę bielskiej wełny, wyprodukowano pierwsze maluchy, zbudowano najnowocześniejszy zakład produkujący szybowce, teraz owocujący zagłębiem firm lotniczych…

Kagyupowie mówią "nie" Jego Świątobliwości Dalaj Lamie

Brook Webb
_________

Sprawozdanie z Drugiej Konferencji Karma Kagyu w Katmandu w Nepalu, która odbyła się 16 marca 2001 roku.