DIAMENTOWA DROGA JEST WEWNĘTRZNYM CZASOPISMEM BUDDYJSKIEGO ZWIĄZKU DIAMENTOWEJ DROGI LINII KARMA KAGYU

Diamentowa Droga -> Teksty -> content/keyword/projekt/(offset)/60

-> TU MOŻNA KUPIĆ NAJNOWSZY NUMER DIAMENTOWEJ DROGI

Klub 108

Juliusz Humienny i Leszek Misiek Nadolski
_________

Nowe wyzwanie

The Stupa House Courier

Żwirek
_________

Wieści z frontu (budowlanego)
Po trzech latach ciężkich walk z biurokratycznym molochem wydziału architektury zdobyliśmy wreszcie pozwolenie na buddowę! Co najważniejsze w takim kształcie jaki się nam od samego początku wymarzył – ze wszystkimi detalami i szczegółami na których tak bardzo nam zależało.

A może samo powstanie Stupy Cudów było cudem?

Żwir i Trac
_________

Grudzień 2002 – na zamarzniętych stawach ludzie grzeją się przy koksownikach. W nocy znowu spadł śnieg i ceremonia odsłonięcia Stupy Cudów opóźnia się. Wieje. Trzeba odśnieżyć drogę w parku, żeby Rinpocze mógł podjechać pod stupę. Ze spodziewanych 2000 uczestników dotarło zaledwie 200, kolejna zima stulecia sparaliżowała kraj.

Nowe logo naszych ośrodków na świecie

Lama Ole Nydahl
_________

Drodzy przyjaciele i uczniowie,
W lutym 1997 roku powstało nasze logo w formie ognistego kręgu. Słońce i księżyc odpowiadają żeńskim i męskim energiom, przestrzeni i radości, a tybetańska sylaba KA oznacza Karmapę.
Propozycja dwojga niemieckich przyjaciół spodobała się najpierw Caty i mnie. Potem swoją zgodę dała też Hannah i kiedy 19 lutego rozmawialiśmy z Szamarpą, również on z...

Stupa w Kałmucji

Tolek Sokołow
_________

Kto wie, jaki naród, żyjący na terenie Europy, tradycyjnie wyznaje buddyzm? Podpowiadam, to jedna z narodowości Rosji, Kałmucy, zamieszkujący stepy położone na północ od Kaukazu, między Morzem Czarnym i Kaspijskim.

Projekt nowej ustawy zagraża wolności wyznania w Rosji!

_________

Rosyjska duma próbuje wprowadzić nową ustawę, która dramatycznie ograniczyłaby działalność prawie wszystkich, za wyjątkiem garstki wybranych, organizacji religijnych w Rosji. Jeżeli proponowane przepisy zostaną przyjęte, oznaczać to będzie w rzeczywistości koniec naszej pracy w Rosji. Cała uzyskana przez nas dotychczas własność zostanie przejęta przez państwo, nie będziemy mogli organizowa...

Budujemy razem Stupę

_________

W pierwszy weekend marca stupa faktycznie stała się projektem ogólnopolskim. Do Kuchar ze wszystkich stron kraju zjechało około 100 osób, aby poważnie pogłówkować, jak zgromadzić niezbędne pieniądze i materiały na budowę. Drugą częścią problemu - wykorzystaniem ich do zbudowania stupy - obarczony został Leszek Misiek Nadolski, który od początku jest wodzem całej operacji. A oto wyniki spot...

25 Lat Buddyzmu Diamentowej Drogi w Polsce!

Marek Rosiński
_________

Tydzień Buddyjski w Centrum Sztuki Współczesnej, 7 - 17 września 2002

Stupy są trójwymiarowymi modelami stanu oświecenia

Wojtek Kossowski
_________

Początki budowy stup sięgają tak daleko, jak początki budownictwa. Pierwsze stupy powstawały już przed czasami Buddy Sakjamuniego i miały głównie charakter grobowców. Były w nich składane prochy lub relikwie ważnych osobistości, królów i bohaterów. Rozwijająca się filozofia buddyjska wyparła funkcje stupy jako grobowca i wprowadziła symbolikę ogarniającą prawie wszystkie dziedziny życia.