DIAMENTOWA DROGA JEST WEWNĘTRZNYM CZASOPISMEM BUDDYJSKIEGO ZWIĄZKU DIAMENTOWEJ DROGI LINII KARMA KAGYU

Diamentowa Droga -> Teksty -> content/keyword/projekt/(offset)/40

-> TU MOŻNA KUPIĆ NAJNOWSZY NUMER DIAMENTOWEJ DROGI

Ośrodek Europejski

Wywiad z Romanem Lausem
_________

Wiosna 2007

Karma Guen

Peter Gomez
_________

Mała wioska Aldea Alta, czy też znane dzisiaj na całym świecie Karma Guen warte jest przedstawienia w osobnej książce historycznej. Poczynając od czasów fenickich, które korespondują z czasami historycznego Buddy Siakjamuniego, Karma Guen było kulturalnym bastionem. Wraz z ogromną ilością ludzi, którzy przemierzyli region Aksarquia (znajdujący się w południowej Andaluzji), do gór Velez-Malaga miejsce to ma do opowiedzenia imponującą historię.

Wojtek Kossowski
_________

Początki budowy stup sięgają tak daleko, jak początki budownictwa. Pierwsze stupy powstawały już przed czasami Buddy Sakjamuniego i miały głównie charakter grobowców. Były w nich składane prochy lub relikwie ważnych osobistości, królów i bohaterów. Rozwijająca się filozofia buddyjska wyparła funkcje stupy jako grobowca i wprowadziła symbolikę ogarniającą prawie wszystkie dziedziny życia.

Bartołty

Adam Jankiewicz & team
_________

Podbój Mazur rozpoczęty!

23 czerwca, tak jak zaplanowaliśmy, kawalkada samochodów ruszyła z pod gdańskiego ośrodka na Mazury. Przy dźwiękach muzyki i w doborowym towarzystwie dojechaliśmy do Olsztyna. Dalej, już na drodze do Bartołt Wielkich, w samochodach rozdzwoniły się telefony. Wszyscy naraz podekscytowanymi głosami mówili o tęczach, które pojawiały się raz z lewej, raz z prawej strony drogi.

Stupa Team
_________

W pierwszy weekend marca stupa faktycznie stała się projektem ogólnopolskim. Do Kuchar ze wszystkich stron kraju zjechało około 100 osób, aby poważnie pogłówkować, jak zgromadzić niezbędne pieniądze i materiały na budowę. Drugą częścią problemu - wykorzystaniem ich do zbudowania stupy - obarczony został Leszek Misiek Nadolski, który od początku jest wodzem całej operacji. A oto wyniki spotkania.

Buddyzm w dziejach świata

Anna Szymańska
_________

Część 1

Przeszłość możemy porównać do mozaiki, której poszczególne, odrębne fragmenty – wydarzenia – stopniowo, krok za krokiem, składają się w pełny obraz. Ideą zamieszczonej poniżej tabeli jest zestawienie zdarzeń, które miały miejsce w naszej linii przekazu, na tle życia Tybetu oraz ogólnego kontekstu historycznego, z uwzględnieniem procesów historycznych i wzajemnych powiązań.

Marek Rosiński
_________

Tydzień Buddyjski w Centrum Sztuki Współczesnej, 7 - 17 września 2002

Polski buddyzm Diamentowej Drogi ma 25 lat. Poważnie. Uświadomiliśmy to sobie rozmawiając z Caty o życiu w lecie 2001 podczas Poła w Kucharach. Z jednej strony było za późno, żeby zorganizować symboliczne rozdanie medali jeszcze w tym roku, z drugiej postanowiliśmy połączyć je z budową stupy przewidzianą na lato 2002. Pomału zaczął się wykluwać pomysł zorganizowania Tygodnia Buddyjskiego.

O Stupie Kalaczakry w Berchen Ling

Rozmawiamy z Lamą Ole Nydahlem
_________

Jaki był powód, dla którego zdecydowałeś się wybudować stupę Kalaczakry właśnie w Karma Berchen Ling?

Lama Ole: W starożytności, dzięki greckim koloniom i ich filozofom, obszar basenu Morza Śródziemnego przewodził w zachodnim świecie pod względem wolności słowa, praw człowieka oraz demokracji. Stupy Kalaczakry budowano na przestrzeni ostatniego t...

Paweł Krupiński
_________

Na obecnym etapie budowy Stupa House główne pole bitwy musiało się przenieść do urzędów, dlatego nie możemy się poszczycić większymi osiągnięciami budowlanymi w ostatnim czasie. Samo to nie oznacza jednak, że było nudno, bo oto mieliśmy okazję przywitać wspólnie Nowy Rok, a półtora miesiąca później świętować Trzecią Rocznicę Stupa House.

Tu świat spotyka się z oświeceniem

Lama Ole
_________

Podczas inauguracji stupy Kalaczakry w KBL, Grecja 2010

Stupa oddziałuje na wiele sposobów. Istotna jest również energia, która w nią wkładamy. Większość z was zna tantrę Kalaczakry i otrzymała do niej wyjaśnienia. Tantra Kalaczakry jest tą z trzech klas tantr, która pojawiła się najpóźniej.

Linia Dalaj Lamów

Michael den Hoet
_________

Część II

Wydarzyło się właśnie coś wspaniałego

Lama Czogdrup Dordże i Lama Ole
_________

Podziękowania w KBL, Grecja 2010

Budujemy Stupę!

Kamilla, Flamenco, Misiek i Zbyszek
_________

Ruszyła lawina

Minął już rok z hakiem, od kiedy XVII Karmapa Taje Dordże odwiedził ośrodek w Kucharach i nie zwrócił uwagi na Stupę, tak czy owak jedną z najważniejszych „pomocy naukowych" w tradycji buddyjskiej. Wnikliwe badania przeprowadzone przez Tseczu Rinpocze i Lamę Olego Nydahla doprowadziły do wniosku, że powinniśmy zbud...

Zawsze nam się udaje

Wywiad z Lamą Ole o Valhalli
_________

Przeprowadzony przez Marka Rosińskiego

Klub 108

_________

Idea Klubu 108 wiecznie winna być żywa, niemalże jak przysłowiowy Lenin. Rzecz jednak, jak zwykle nie w pomyśle, ile w jego wykonaniu. Zaczęło się więc od świetnego pomysłu Załogi Kuchar w 1997 roku, by dzięki prostym zachętom skłonić buddyjską brać do udziału w koncentracji kapitału. 30% zniżki na kursy oraz świadomość, że uczestniczy się w wielkim projekcie rozwoju ośrodków miejskich, zachęcały do wpłat 108 złotych.

Nagodzice 2010

Eskadra Nagodzice.
_________

„Ponieważ urządzenie najbliższej nadającej się do zasiedlenia jaskini mogłoby się okazać bardzo pracochłonne, na weekend czy kilka wolnych tygodni dobrze jest pojechać do najbliższego ośrodka odosobnieniowego.”
Lama Ole

The Stupa House Courier

Budowniczowie i buddyści Warszawy
_________

Buddyści wszystkich krajów łączcie się

Cytat dnia

_________

Podczas budowy ośrodka odosobnieniowego w Bartołtach Wielkich dostaliśmy szkatułkę, w której było 108 ręcznie napisanych cytatów wielkich z mistrzów. Pewnego poranka, kiedy zmęczenie dało się już we znaki na tyle, że trudno było oderwać się od kubka z poranną kawą, pojawił się pomysł, żeby sięgnąć do drewnianej szkatułki po inspirację. Dzięki niej codzienność ustąpiła miejsca świeżości, a...

The Stupa House Courier

Iwona Grochowska i Żwirek
_________

Buddyści wszystkich krajów łączcie się

The Stupa House Courier

Paweł Krupiński
_________

Na obecnym etapie budowy Stupa House główne pole bitwy musiało się przenieść do urzędów, dlatego nie możemy się poszczycić większymi osiągnięciami budowlanymi w ostatnim czasie. Samo to nie oznacza jednak, że było nudno, bo oto mieliśmy okazję przywitać wspólnie Nowy Rok, a półtora miesiąca później świętować Trzecią Rocznicę Stupa House. Tuż przed Sylwestrem Niklas, nasz nowy przyjaciel ze...