DIAMENTOWA DROGA JEST WEWNĘTRZNYM CZASOPISMEM BUDDYJSKIEGO ZWIĄZKU DIAMENTOWEJ DROGI LINII KARMA KAGYU

Diamentowa Droga -> Nr 36 -> Karelia

-> TU MOŻNA KUPIĆ NAJNOWSZY NUMER DIAMENTOWEJ DROGI

Karelia

Odosobnienie nad Ładogą


Nasze marzenie o własnym miejscu w okolicach Sankt Petersburga zaczęło się w końcu spełniać. Zeszły się wszystkie warunki, żeby w niezwykle pięknej okolicy powstał ośrodek odosobnieniowy. Ziemia ta położona jest 280 km na północ od Sankt Petersburga, na brzegu jeziora Ładoga. Otaczają ją skały i las. Odczuwa się tam prawdziwy spokój.
Kupiliśmy tę działkę zimą z 2002 na 2003 rok i przedstawiliśmy wszystkim na letnim kursie poła. Wtedy też Ole pierwszy raz zobaczył ziemię w Karelii. Nasz Lama powiedział, że tutaj Rosjanie i Finowie będą mogli spotykać się i razem rozwijać. Wyraził też życzenie, żeby co cztery lata odbywały się tu duże kursy w ramach jego trasy po Skandynawii i krajach bałtyckich. W pozostałym czasie będą tu odosobnienia - pierwsze z nich zaplanowano na Nowy Rok.
Miejsce w Karelii odkryło się przed nami ze wszystkich stron. Mimo dzikiej radości, promieniującej nieustannie z naszego ośrodka, okoliczni mieszkańcy od razu zaczęli się do nas dobrze odnosić i pomagać nam. To pierwszy projekt, w ramach którego od samego początku obowiązuje prohibicja (Lama poprosił, żeby w czasie budowy nie było tu alkoholowych wibracji).
Pierwszą sumę na całe przedsięwzięcie ofiarował Lama Ole, potem bardzo nam pomógł pewien przyjaciel z Irkucka. Dzięki temu mogliśmy zacząć pracować na zakupionej działce. Od razu po poła ludzie z różnych miast przyjechali do Karelii, żeby zbudować tymczasowy budynek. Tymczasem rozrósł się on do rozmiarów dużego, dwupiętrowego domu z gompą o powierzchni 48 m.kw. To dopiero pierwszy krok. Chcemy, żeby wszystko, co tam zbudujemy, harmonizowało z miejscowym krajobrazem. Prawdopodobnie będą to domy z bali. To miejsce ma wspierać nasz rozwój. Wszystko zależy od energii, którą w nie włożymy. Może to być jakakolwiek pomoc - finansowa, projektowa, budowlana, kulinarna i wiele innych...
e-mail: karelia@budhism. ru