DIAMENTOWA DROGA JEST WEWNĘTRZNYM CZASOPISMEM BUDDYJSKIEGO ZWIĄZKU DIAMENTOWEJ DROGI LINII KARMA KAGYU

Diamentowa Droga -> Nr 33 -> The Stupa House Courier

-> TU MOŻNA KUPIĆ NAJNOWSZY NUMER DIAMENTOWEJ DROGI

The Stupa House Courier

Żwirek
_________


Historia ceramiki…
„Przez kilka lat wielu ludzi wkładało swoje serce, umiejętności i poświęciło najlepszy czas swojego życia, żeby zbudować naczynie - stupa house i teraz my możemy to naczynie wypełnić spotykając się i razem praktykujac” takimi słowami Rafał Olech zakończył ostatni, czerwcowy kurs nyndro w naszym ośrodku. Chętnie bym popolemizowal, ale nie sposób przyznać mojemu imiennikowi racji, - w SH pojawiła się całkowicie nowa, niespotykana dotychczas w Warszawie jakość. Dla mnie na przykład, przejawia się ona tym,że będąc tu kilka lat nie jestem w stanie zapamiętać wszystkich imion sangowiczów - tylu się ich ostatnio pojawiło. W ośrodku działa nowy, atrakcyjny dharma shop, sprytnie i sprawnie prowadzona biblioteka - książki, kasety, CD, a dzięki nowemu podziałowi obowiązków coraz więcej ludzi zaczyna traktować ośrodek jak własny. Gompa, z której tak bardzo się cieszyliśmy jeszcze dwa lata temu, już teraz okazuje się za mała, co widać szczególnie w czasie kursów i wykładów.
Co do polemiki - może i zbudowaliśmy naczynie ale na razie przypomina ono popękany i niewypalony gliniany garnek... Dzięki temu pojawia się jednak przestrzeń do uczestniczenia w podniecającym projekcie: designerskim wykończeniu całości...
Do tej pory po prostu budowaliśmy i nie było za bardzo powodu, by dyskutować o składzie betonu, rodzaju zbrojenia czy klasie cegieł. Teraz przed nami poważne decyzje - jaki kolor powinna mieć Stupa House, jakie chcielibyśmy mieć drzwi, podłogi, poręcze czy schody do pokoju lamy winny być okrągłe...
Tym bardziej, że im cenniejsza zawartość, tym piękniejsze powinno być naczynie.
W ciągu ostatnich kilku miesięcy wydarzyły się dwie ważne rzeczy. Po pierwsze powiesiliśmy wiechę - co w życiu każdego budowlańca jest momentem doniosłym - po drugie: stupa house ma okna!
Dzięki szczodrości Jakoba udało się nam wprawić okna drewniane, ze specjalnymi szybami, jednym słowem najwyższej jakości. Jest to naprawdę prezent, który trudno przecenić.
Powieszenie wiechy oznacza, że pewien etap buddowy stał się historią. Po kilkuletnich zmaganiach uczciliśmy tą chwilę szampanem i maleńka imprezą.
Przed nami nowe cele i nowe... wydatki! Do jesieni musimy ocieplić budynek i dach, zamontować rynny, drzwi, zbudować kilkupiętrową szklana ścianę na klatce schodowej... później nadejdzie czas na piwnice i instalacje. Tegoroczną zimę powinniśmy przeżyć jeszcze w spartańskich warunkach, ale na pewno o wiele lepszych niż dawniej. Byłoby cudownie, gdybyśmy za rok o tej porze, przy okazji jakiegoś medytacyjnego kursu, mogli zaprosić was do nowootwartej knajpki w naszej piwnicy. Trzymajcie za nas kciuki i... nie zapomnijcie numeru konta; -). Bez was nic z tego, o czym przeczytaliście by się nie wydarzyło.

Konto: Bank Pekao S. A., III Oddz. w Warszawie,
60124010401111000001360424

 | W TYM NUMERZE RÓWNIEŻ:

 | PODOBNE ARTYKUŁY: