DIAMENTOWA DROGA JEST WEWNĘTRZNYM CZASOPISMEM BUDDYJSKIEGO ZWIĄZKU DIAMENTOWEJ DROGI LINII KARMA KAGYU

Diamentowa Droga -> Nr 32 -> The Stupa House Courier

-> TU MOŻNA KUPIĆ NAJNOWSZY NUMER DIAMENTOWEJ DROGI

The Stupa House Courier

buddyści wszystkich krajów łączcie się


Manifest nieustraszonej szczodrosci

Możesz coś podarować, żeby uwolnić się od przywiązania do tej rzeczy.
Możesz coś podarować ponieważ myślisz o rozwoju innych istot.
Możesz też po prostu coś dać, bez myślenia, że istnieje dający i otrzymujący,
Z pełną nieustraszonością, wolną od wątpliwości i oczekiwań.

"Wszystko zaczyna się od szczodrości. Naprawdę można powiedzieć, że świat jest imprezą, nieustannie wydarza się dookoła nas tak wiele pięknych, ciekawych i podniecających zjawisk. Jednocześnie jeśli nikt nie tańczy, imprezy nie ma."

Nie tak dawno miały miejsce trzy duże projekty: Stupa Cudów, kurs Mahamudry, 25-lecie Buddyzmu Diamentowej Drogi w Polsce. Z pełną nieustraszonością, bez oczekiwań daliśmy swój czas, wysiłek, pieniądze, wiedzę itp..

Teraz możemy przypomnieć sobie uczucie, kiedy rzeczy miały posmak dziania się, kiedy zjawiska były ciekawe, podniecające. Możemy tak bawić się dalej! Budowa warszawskiego ośrodka Diamentowej Drogi, Stupa House, daje nam taką szansę.

Kiedy go ukończymy będziemy mieli solidną bazę, z której nasz taniec nabierze rozpędu. Budynek będzie zawierał salę medytacyjną, biuro, bibliotekę z czytelnią, pokój Lamy, mieszkania, pokoje gościnne i klubokawiarnię.
Jednocześnie dzięki nabytej mocy i doświadczeniu, związkom powstałym poprzez wspólną pracę, zaoferujemy innym istotom niepowtarzalną możliwość rozwoju umysłu i zobaczenia, że świat naprawdę jest pełen niezwykłych możliwości.

"Nie sądźcie, że 50 złotych to za mało, że 10 czy 5 złotych to sumy bez znaczenia. Jeżeli możecie coś dać, proszę dajcie. To wiele strumieni tworzy rzekę, jeżeli wszyscy będą myśleli, że nie mogą dać wystarczająco dużo, żadna rzeka nie popłynie." cyt. Lama Ole Nydahl

 | W TYM NUMERZE RÓWNIEŻ:

 | PODOBNE ARTYKUŁY: