DIAMENTOWA DROGA JEST WEWNĘTRZNYM CZASOPISMEM BUDDYJSKIEGO ZWIĄZKU DIAMENTOWEJ DROGI LINII KARMA KAGYU

Diamentowa Droga -> Nr 32 -> Guatemala

-> TU MOŻNA KUPIĆ NAJNOWSZY NUMER DIAMENTOWEJ DROGI

Guatemala

Maria Jos Dufourq
_________


Nasza mała WIELKA gompa jest umiejscowiona w ogrodzie za domem, w któym mieszkają Olga, Jaime i ich dzieciaki, Yago i Ian. Ma nie więcej niż 3 na 3 metry. Zbudowano ją wieki temu jako małe studio. Teraz wygląda ślicznie z czerwonymi zasłonami, małym ołtarzem, biblioteką, tankami z Drzewem Schronienia, Czerwoną Dakinią i Buddą Diamentowym Umysłem. Są też zdjęcia tych, którzy nas inspirują: Lamy Ole i Hannah, XVI i XVII Karmapy oraz Lobpyna Tseczu Rinpocze.
W gompie są mile widziane wszystkie emocje, pozytywne i negatywne, ale po przejściu przez próg, te negatywne ulatują, i to małe pomieszczenie staje się gigantycznym królestwem dobrych wrażeń i szczęśliwych istot, praktykujących tak serio, że trudno potem życie brać na poważnie.
Naszą małą wielką gompę odwiedzili już: Lama Ole, Hannah, Eduardo Vel'squez, Eduardo Herrera, Michaella Fritzges i inni przyjaciele z całego świata. Wciąż czujemy ich inspirującą obecność.
W poniedziałkowe wieczory spotykamy się, aby praktykować medytację Diamentowego Umysłu. Cała gompa zapełnia się zapełnia po brzegi i ledwie starcza miejsca dla wszystkich. W pierwszy poniedziałek każdego miesiąca robimy medytację XVI Karmapy, Trzy Światła. To naprawdę piękny sposób na rozpoczęcie kolejnego miesiąca!
Środa jest dniem dla początkujących. Świetlistym. Praktykujemy medytację Oddechów - Światel, Tęczowego Światła lub Trzech Świateł. Od poniedziałku do soboty, między 6 a 7 rano jest czas na pokłony.
Jaime i Olga ciagle mają nowe pomysły. Zapraszamy nauczycieli i przyjaciół z całego świata, organizujemy weekendowe odosobnienia i wycieczki do pięknych miejsc: nad morze, do domku nad jeziorem lub na historyczną plantację kawy. Tam dużo medytujemy i mamy czas na wspólną zabawę.
Niektórzy zawsze są w gompie, inni przychodzą i odchodzą, ale najpiękniejsze jest nie to, że zawsze się tam jest, ale to, że zawsze się ją utrzymuje w umyśle, w tu i teraz.

 | W TYM NUMERZE RÓWNIEŻ:

 | PODOBNE ARTYKUŁY: