DIAMENTOWA DROGA JEST WEWNĘTRZNYM CZASOPISMEM BUDDYJSKIEGO ZWIĄZKU DIAMENTOWEJ DROGI LINII KARMA KAGYU

Diamentowa Droga -> Nr 32 -> Graz

-> TU MOŻNA KUPIĆ NAJNOWSZY NUMER DIAMENTOWEJ DROGI

Graz

Pitr Kaczmarek
_________


Wspaniałe jest to, że na całym świecie powstają i kwitną miejsca, w których rozwija się głęboka wolność, dokąd przychodzą i gdzie spotykają się ludzie z nadwyżką duchowego potencjału, myślący nie tylko o tym, czy podobało się szefowi to, co dziś zrobili w pracy, albo co dobrze byłoby zjeść na kolację, ale poszukujący w swoim życiu prawdziwego znaczenia.
Jednym z takich miejsc jest Graz, naprawdę "stary"ośrodek, ponieważ to właśnie tu Lama Ole przed trzydziestu laty po raz pierwszy udzielił nauk "jakimi rzeczy są" i naprawdę "nowy", gdyż nowoczesnością stylu doskonale pasuje do dzisiejszych czasów.
Początek ośrodka w Grazu był podobny do początku każdego z naszych ośrodków. Pierwsza grupa przyjaciół sptykała się w prywatnym mieszkaniu, w którym jeden z pokojów był przeznaczony do wspólnej medytacji. Po paru latach, gdy w małym pokoju przestało wystarczać miejsca dla wzrastającej liczby medytująch, nasi przyjaciele postanowili wynająć dom, w którym zamieszkało 12 osób, a pomieszczenia medytacyjne mogły pomieścić ponad 50 osób. Wspólne mieszkanie i dzielenie ze sobą przestrzeni stanowi doskonała okazję do uwalniania się od koncepcji i zbierania bogatych doświadczeń. Czas ten zaowocował wspaniałym projektem: wykupieniem starego 13-sto hektarowego gospodarstwa w granicach Grazu i przerobieniem go na duże centrum z sześcioma mieszkaniami. Wewnętrzne i zewnętrzne możliwości umysłu nie mają granic, chociaż mogłoby się wydawać, że piękny, reprezentacyjny ośrodek był celem naszej aktywności, w rzeczywistości jego powstanie stanowiło tylko jej początek. W Grazu zawsze bardzo wiele się dzieje: regularnie odbywają się tu kursy medytacyjne, kilka lat temu powstała piękna, marmurowa stupa, ostatnio także ośrodek odosobnieniowy, tu Lama Ole pracuje od czasu do czasu nad książkami, wielu ludzi z zewnątrz odwiedza nas w poszukiwaniu rzetelnych informacji na temat buddyzmu.
Najważniejszym bogactwem naszych ośrodków byli i pozostaną zawsze ludzie, ich szczodrość, idealizm, samodzielność i zdolność do funkcjonowania w nieosobisty sposób. Podobnie jak w Budapeszcie, Warszawie czy Tarnowskich Górach, również w Grazu medytacje i inne aktywności ośrodka przynoszą pożytek bardzo różnym osobom, tym z dużym doświadczeniem życiowym, lecz także uczniom i studentom.

 | W TYM NUMERZE RÓWNIEŻ:

 | PODOBNE ARTYKUŁY: