DIAMENTOWA DROGA JEST WEWNĘTRZNYM CZASOPISMEM BUDDYJSKIEGO ZWIĄZKU DIAMENTOWEJ DROGI LINII KARMA KAGYU

Diamentowa Droga -> Nr 30 -> List noworoczny lamy Ole

-> TU MOŻNA KUPIĆ NAJNOWSZY NUMER DIAMENTOWEJ DROGI

List noworoczny lamy Ole

Lama Ole Nydahl
_________


Najdrożsi uczniowie i przyjaciele na całym świecie!
Rzeczywiście mamy co świętować. Dzięki wzajemnemu zaufaniu i bliskiej współpracy rok 2001 przyniósł wielki sukces. Na całym świecie nasz rozwój postępował naprzód, a wszechstronnie rozwijające się ośrodki buddyzmu Diamentowej Drogi wzbogaciły najwyższymi naukami Buddy życie tysięcy ludzi.
W niemal wszystkich naszych 300 ośrodkach nowi ludzie odkryli swe zdolności do dawania krótkich wykładów wprowadzających. Dzięki kursom medytacyjnym i wspólnym podróżom nawiązały się niezliczone związki między ludźmi. Tragiczne wydarzenia 11 września otworzyły wielu ludzi na wartości wolnego świata.
Oto niektóre z ważnych wydarzeń:
Zakupiony został nasz pierwszy wenezuelski ośrodek Diamentowej Drogi w Caracas. W świecie hiszpańskojęzycznym nasi podróżujący i miejscowi nauczyciele wykonują razem wspaniałą pracę, działając pomiędzy Meksykiem a Urugwajem i nawiązując coraz bliższe związki również z Hiszpanią. Wkrótce "Wielka Pieczęć" wyjdzie po angielsku. W listopadzie ośrodki Ameryki i Australii szczodrze poświęciły swój czas wolny na pracę nad książką. Mamy nadzieję na dużego wydawcę, który będzie mógł wznowić również pozostałe książki.
Między Wisconsin a Texasem tuzin nowych grup amerykańskich zawiązało się w ośrodkach akademickich. Zakupiono dom w Canberrze w Australii. Był niewiarygodnie tani i po olbrzymiej pracy jest już niemal gotowy do wprowadzki. W Christchurch w Nowej Zelandii byliśmy w stanie zakupić nieco ziemi na ośrodek odosobnieniowy. Teren jest niewielki, ale roztacza się z niego piękny widok. Chcemy kupić również tereny sąsiadujące. Nieustannie postępuje praca w Rosji. Nadal koncentrujemy się szczególnie na głównych miastach wzdłuż linii transsyberyjskiej. Kupiliśmy opuszczony obóz pionierów położony na 14 hektarach, blisko Wołgogradu. W Karpatach zakupiliśmy stary hotel z niewiarygodnym widokiem. Będzie bardzo ważny dla naszych przyszłych kursów na Ukrainie. Nasz najnowszy klejnot to teren 3600 metrów kwadratowych dokładnie w centrum Budapesztu na Węgrzech. To dawny browar, w którym jest wiele do zrobienia. Buddyzm Diamentowej Drogi jest obecnie oficjalnie uznawaną religią w Grecji i Chorwacji. Wkrótce będziemy w stanie organizować kursy w naszym ośrodku odosobnieniowym Berchen Ling w Grecji. Kwestionowano nasz akt własności, ale teraz znów ten teren na wzgórzu należy on do nas. Rodby, ośrodek odosobnieniowy w Danii, jest już spłacony, bez długów.
Blisko 3000 ludzi wzięło udział w wielkich inicjacjach udzielonych przez Kunziga Szamara Rinpocze i Lopona Tseczu Rinpocze przy okazji kursu poły w Kassel. Pod koniec tego roku nasz wielki ośrodek w Hamburgu będzie pierwszą własnością przekazaną nowo powstałej Diamond Way Fundation. Ośrodek jest teraz gotów do następnej fazy rozbudowy. Nabywamy również budynek po przeciwnej stronie ulicy - nowy "dom rodzinny", który od lat stał pusty. W każdy czwartek na medytację przychodzi 180 osób.
I ostatnia, bardzo ważna rzecz - znaleźliśmy (najprawdopodobniej) miejsce na Europe Center, który będzie miał swoje przedstawicielstwa na całym świecie. Teren znajduje się w połowie drogi między Kopenhagą a Grazem, niedaleko Renu. Nasza wizja zatem wkrótce stanie się rzeczywistością. Będziemy informować was na bieżąco!
Ponieważżycie jest krótkie, taki postęp ma wielkie znaczenie i mam poczucie, że nie zmarnowaliśmy czasu. Razem wnosimy w świat trwałe wartości. Wielu istotom dajemy dostęp do niezniszczalnego szczęścia.
Obyśmy jeszcze więcej zdołali zrobić w 2002 roku! Pracując ramię w ramię dla pożytku wszystkich.
Wasi Caty, Hannah i Lama Ole

Opracowanie: Artur Przybysławski

 | W TYM NUMERZE RÓWNIEŻ:

List noworoczny lamy Ole - Lama Ole Nydahl | Wywiad z 17 Karmapą Thaje Dordje - Zsuzsa Koszegi | Jest tak wiele wspaniałych rzeczy, którymi można się dzielić! | Pogląd, medytacja, działanie - Kunzig Szamar Rinpocze | "Garść śmieci i kurzu" - Ewa Zachara | Inicjacje - Hannah Nydahl | Bez rozluźnienia nie ma oświecenia... - Wojtek Tracewski | "Milicjanci przypominali poetów..." - Lama Ole Nydahl | Wybieram bycie szczęśliwą... - Magda Lipińska | Stupy są trójwymiarowymi modelami stanu oświecenia - Wojtek Kossowski | Budujemy razem Stupę | 25 Lat Buddyzmu Diamentowej Drogi w Polsce! - Marek Rosiński | Pielgrzymka - Maria Przyjemska | The Stupa House Courier - Paweł Krupiński |

 | PODOBNE ARTYKUŁY: