DIAMENTOWA DROGA JEST WEWNĘTRZNYM CZASOPISMEM BUDDYJSKIEGO ZWIĄZKU DIAMENTOWEJ DROGI LINII KARMA KAGYU

Diamentowa Droga -> Nr 27 -> The Stupa House Courier

-> TU MOŻNA KUPIĆ NAJNOWSZY NUMER DIAMENTOWEJ DROGI

The Stupa House Courier

Żwirek
_________

Buddyści wszystkich krajów łączcie się


Najnowsze osiągnięcia budowlane w Stupa House to przede wszystkim sufit nad piwnicą. Dzięki bliskiej współpracy z konstruktorem nasza załoga była w stanie nie tylko wykonać wszystkie szalunki i stemple, ale również skręcić zbrojenia wzmacniające masywny, betonowy strop. Zważywszy rozmiary budynku i zakładaną wytrzymałość jest to rzeczywiście olbrzymia praca. Moment, w którym beton z trzeciej „gruszki" wypełnił drewnianą konstrukcję z kłębowiskiem prętów i okazało się, że wszystko jest w porządku, przyniósł nam uczucie głębokiej ulgi.

Teraz wszystko przygotowane jest na przyjęcia nowej porcji betonu. Strop nad parterem będzie już gotowy, gdy będziecie czytać ten artykuł. Gdy usuniemy stemple podpierające oba stropy, będzie można przygotować piwnice do funkcjonowania, a to oznacza nową erę imprez w stolicy. Warto tu wspomnieć święta, które przywitaliśmy huczną wigilią obfitującą w różnorodność potraw i mnóstwo prezentów. Wszystko to działo się pod 6-cio metrową choinką przyozdobioną w jabłka i prezerwatywy. Były tańce i swawole i wygląda na to, że wszyscy z przyjemnością oderwali się od martwego karpia i domowych klimatów świątecznych.
Tyle na tematy budowlano-kulturalne. Przedsmakiem mocy Stupa House są medytacje i wykłady. Ostatnio Wojtek Tracewski opowiadał o Guru Jodze. Choć w tymczasowej gompie było bardzo ciasno, błyskawicznie pojawiło się mnóstwo przestrzeni, radości i wolności. Jeśli wyobrazimy sobie 108-mio metrowe pomieszczenie wypełnione po brzegi ludźmi spragnionymi Dharmy, sens naszej pracy wyjawia w pełni swoje znaczenie.