DIAMENTOWA DROGA JEST WEWNĘTRZNYM CZASOPISMEM BUDDYJSKIEGO ZWIĄZKU DIAMENTOWEJ DROGI LINII KARMA KAGYU

Diamentowa Droga -> Nr 18 -> Cytaty

-> TU MOŻNA KUPIĆ NAJNOWSZY NUMER DIAMENTOWEJ DROGI

Cytaty


W naturze ludzi głupich leży smutek i wpadanie w depresje, jeżeli coś im się nie uda, oraz zadowolenie i egzaltacja, gdy rzeczy rozgrywają się zgodnie z ich oczekiwaniami. Mądrzy potrafią przejść w równowadze przez trudne i przyjemne chwile.
Budda

Nie wierzcie w jakiekolwiek przekazy tylko dlatego, że przez długi czas obowiązywały w wielu krajach. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że wielu ludzi od dawna to powtarza. Nie akceptujcie niczego tylko z tego powodu, że ktoś inny to powiedział, że popiera to swym autorytetem jakiś mędrzec albo kapłan, lub że jest to napisane w jakimś świętym piśmie. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że brzmi prawdopodobnie. Nie wierzcie w wizje lub wyobrażenia, które uważacie za zesłane przez boga. Miejcie zaufanie do tego, co uznaliście za prawdziwe po długim sprawdzaniu, do tego co przynosi powodzenie wam i innym.
Budda, Kalama Sutra

W tym pomyślnym czasie,
Uzyskawszy naczynie, które może osiągnąć wszechwiedzące wyzwolenie,
Wyższe egzystencje i ostateczne dobro
Rozwijajcie bodhiczittę bez rozproszenia i lenistwa.
Karmapa

Dzięki odpowiedniej partnerce
moc twego działania wzrośnie..
Marpa

Jeśli ktoś ma innym wszystko za złe i wszystko odnosi do siebie, jest to znak, że oddala się od Dharmy
Padmapa Sangdzie

Niczemu nie służy nieustanne głoszenie Dharmy, jeżeli nie pokona się własnej dumy. Niczemu nie służy medytowanie, jeżeli łamie się wciąż ślubowanie schronienia. Niczemu nie służy oddawanie się praktyce w dzień i w nocy, jeżeli nie towarzyszy jej bodhiczitta.
Kharak Gomczug

Ktoś, kogo przenika prawdziwa bodhiczitta, może nie mieć już żadnej innej doskonałej właściwości, ale mimo to każdy związek z nim przynosi wyłącznie dobre owoce.
Patrul Rinpocze

Niektórzy ludzie sądzą, że kiedy mogą powiedzieć iż wykonują zaawansowaną praktykę, sami stają się zaawansowani.
Szamar Rinpocze

Niektórym medytacja kojarzy się z wizjami, sensacyjnymi doznaniami i tajemnicą. Mahamudra nie jest niczym takim; jest to systematyczny trening, całkowicie logiczny i konkretny.
Szamar Rinpocze