DIAMENTOWA DROGA JEST WEWNĘTRZNYM CZASOPISMEM BUDDYJSKIEGO ZWIĄZKU DIAMENTOWEJ DROGI LINII KARMA KAGYU

Diamentowa Droga -> Nr 17 -> Kupujemy ziemię z budynkiem na gompę w Gdańsku.

-> TU MOŻNA KUPIĆ NAJNOWSZY NUMER DIAMENTOWEJ DROGI

Kupujemy ziemię z budynkiem na gompę w Gdańsku.


Po wielu zmianach miejsca medytacji w Gdańsku mamy w końcu szansę na własny ośrodek. Możemy kupić działkę o powierzchni 1150 m2 wraz ze stojącym na niej domem (2.5 poziomu po ok. 80m2) . Lokalizacja: ul. Pomorska 41, blisko skrzyżowania Pomorska/Chłopska (Żabianka - Jelitkowo) . W domu, po krótkim remoncie, będzie można zacząć medytacje. Całość kosztuje ok. 60.000 dolarów (ok. 200.000zł) i możemy je spłacić przez 2 lata w 3 kolejnych ratach. Lama Ole zna ten projekt, popiera go i zadeklarował swoją pomoc, 10.000 dolarów, czyli mniej więcej połowę pierwszej raty, potrzeba więc jeszcze 10.000 dolarów. W Gdańsku umówiliśmy się, że wpłacamy po 600zł. Niektórych prawdopodobnie będzie stać na więcej. W kolejnych latach chcemy powtórzyć ten scenariusz.
Miejsce to wiele osób już widziało i są nim zachwycone. Po remoncie będziemy medytować w istniejącym już domu. Wielkość działki umożliwia w przyszłości budowę drugiego budynku z dużą salą medytacyjną. Dojazd jest bardzo dobry, do morza idzie się 10 minut.
Olemu bardzo podoba się nasze wspólne działanie. Oto fragment jego listu: ł"We are really happy that you found the right place. Great, that everybody wants to participate, in that way it can only grow. If anything is needed, please tell us. " Ole również widział to miejsce. Powiedział krótko: ł"We saw it, we like it, we buy it. Whoever can help is welcome" (Widzieliśmy to, podoba nam się, kupujemy. Ktokolwiek może pomóc, zapraszamy.)

Aktualnie brakuje nam ok. 10.000zł, aby wpłacić pierwszą ratę i wprowadzić się do budynku. Jeżeli ktoś z Was chciałby wspomóc ten projekt, może wpłacić pieniądze na specjalnie w tym celu uruchomione konto:

Fundacja Karmapa Foundation, skr. poczt. 124, 80-952 GDAŃSK 6
Bank Gdański S. A. o/Sopot, konto nr: 10401367-527028-132-3

Uwaga: istnieje możliwość otrzymania potwierdzenia wpłaty w celu odpisania kwoty od podstawy opodatkowania z tytułu darowizny.

Wszelkie dodatkowe informacje:
Włodek Wiszka, tel. 0601-622316