DIAMENTOWA DROGA JEST WEWNĘTRZNYM CZASOPISMEM BUDDYJSKIEGO ZWIĄZKU DIAMENTOWEJ DROGI LINII KARMA KAGYU

Diamentowa Droga -> Nr 16 -> nowe miejsca Dharmy

-> TU MOŻNA KUPIĆ NAJNOWSZY NUMER DIAMENTOWEJ DROGI

nowe miejsca Dharmy


KRAKÓW

Dzięki wspólnym wysiłkom wszystkich członków krakowskiego ośrodka, dobiega w nim obecnie końca wstawianie pięknych okien i mocowanie parapetów. W tym roku planowane jest również ocieplenie dachu od wewnątrz i zamontowanie podbić sufitowych. Prawdopodobnie uda się również położyć podłogę w przedsionku sali medytacyjnej, mającej powierzchnię dwustu metrów kwadratowych.
W ten sposób zakończone zostaną wszystkie prace umożliwiające rozbiórkę starego budynku, większość pozyskanych materiałów zostanie użyta do budowy nowego, który stanie dokładnie w tym samym miejscu. Powstaną w nim łazienki, biuro, pokoje gościnne i oczywiście mniejsza sala medytacyjna, która po połączeniu z dużą w czasie większych kursów stworzy powierzchnię trzystu trzydziestu metrów kwadratowych.
Wszystkie prace wykonywane są w pełni profesjonalnie przez członków ośrodka, więc koszta robocizny nie uszczuplają budżetu. Przy okazji niejeden amator budowlany stał się zawodowcem.
W ośrodku działa już również od dawna oczekiwany telefon i faks (012-574166) . Szkoda, że na razie jeden numer musi obsługiwać obie funkcje, lecz w niedalekiej przyszłości również to się zmieni.
Codzienne medytacje (18.00) dają nawet najbardziej zajętym szansę uczestniczenia we wspólnych praktykach, a to, że prowadzą je różne osoby stwarza możliwości uczenia się od siebie nawzajem.
Jak zawsze wszyscy chętni do pomocy są w Krakowie mile widziani.

KOTLINA KŁODZKA

Od niedawna jesteśmy właścicielami 20 hektarów malowniczej ziemi w Kotlinie Kłodzkiej, bardzo blisko granicy z Czechami. Zakup doszedł do skutku dzięki Lamie Ole, wrocławskiej sandze i Karolowi.

WARNA

Jak wielu z was już na pewno wie, w grudniu naszym przyjaciołom w Bułgarii udało się wreszcie kupić w pobliżu Warny przepięknie położony kawałek ziemi z widokiem na Morze Czarne. Ma tam powstać ważny dla bałkańskiego buddyzmu ośrodek medytacyjny. Wszyscy, którzy chcieliby wziąć udział z zaplanowanym tam kursie lamy Ole (18.06, 22.06. 1997) lub po prostu pomóc we wstępnych pracach powinni skontaktować się z Partycją z Hamburga.
Adres: P. Schaffrick, Winterstrasse 5, 22765 Hamburg, tel/fax 0049-40-39901225, email 101761.3504@compuserve. com

HAMBURG

W centrum Hamburga powstanie nowy, duży ośrodek, sama działka ma powierzchnię 2000 m2. Projekt przewiduje budowę obszernej gompy, stupy, czytelni i budynków mieszkalnych, ale również kawiarni, która stanowić będzie pewnego rodzaju "kulturowy przedsionek Dharmy" dla nowych zainteresowanych osób.

WŁADYWOSTOK

Od grudnia 1996 roku ośrodek we Władywostoku na rosyjskim Dalekim Wschodzie jest właścicielem działki o powierzchni 1000 m2, położonej na wzgórzu nad miastem. Prace budowlane już ruszyły.