DIAMENTOWA DROGA JEST WEWNĘTRZNYM CZASOPISMEM BUDDYJSKIEGO ZWIĄZKU DIAMENTOWEJ DROGI LINII KARMA KAGYU

Diamentowa Droga -> Nr 16 -> Nowe logo naszych ośrodków na świecie

-> TU MOŻNA KUPIĆ NAJNOWSZY NUMER DIAMENTOWEJ DROGI

Nowe logo naszych ośrodków na świecie

Lama Ole Nydahl
_________


Drodzy przyjaciele i uczniowie,
W lutym 1997 roku powstało nasze logo w formie ognistego kręgu. Słońce i księżyc odpowiadają żeńskim i męskim energiom, przestrzeni i radości, a tybetańska sylaba KA oznacza Karmapę.
Propozycja dwojga niemieckich przyjaciół spodobała się najpierw Caty i mnie. Potem swoją zgodę dała też Hannah i kiedy 19 lutego rozmawialiśmy z Szamarpą, również on zaakceptował projekt. Poprosił tylko, byśmy zachowali wystarczający dystans do symboli muzułmańskich, co z przyjemnością mu obiecaliśmy.
Rinpocze bardzo spodobał się pomysł Hannah umieszczenia litery KA w centrum znaku, by wzmocnić krąg mocy Karmapy. Następnego dnia pokazaliśmy szkic w różnych kolorach i wielkościach Lobpynowi Tseczu Rinpocze. Po krótkiej medytacji również on udzielił swego pełnego błogosławieństwa. Zdecydował też, że księżyc powinien być biały, słońce żółte, a sylaba KA czerwona.
Wraz z ognistym kręgiem, od czasu do czasu wspieranym przez czerwoną linię, odnaleźliśmy współczesny znak, przy pomocy którego będziemy w stanie zainteresować nauką Buddy jeszcze więcej samodzielnych ludzi na całym świecie.
Wasi Tomek, Caty, Hannah i Lama Ole Nydahl

 | W TYM NUMERZE RÓWNIEŻ:

 | PODOBNE ARTYKUŁY: